Premier league i šire

Pali i Tigrovi!

— Autor zeljkoa @ 08:00

Prvi put ove sezone Hammers su vezali dve pobede za redom. I to sa gol-razlikom 5-0!

Zola je napravio dve izmene u odnosu na tim koji je dobio Birmingham City: izostali su Mido i povređeni levi bek Ilunga a umesto njih su nastupili Franco i Spector. Guillermo Franco je brzo opravdao poverenje jer je već u trećem minutu asistirao za gol, svoj prvi gol u sezoni postigao je Behrami. Reprezentativac Švajcarske je posle dvadesetak minuta mogao još jednom da poentira ali je njegov udarac glavom zaustavio odlični golman gostiju Myhill. Ni Green nije bio besposlen, zaustavio je udarce koje su uputili veterani Vennegoor of Hesselink i Boateng.

Posao za WHU je bio znatno olakšan u 52. minutu kada je Fagan dobio drugi žuti karton i nije se dugo čekalo na drugi gol. Tekao je 59. minut kada je Faubert preciznim pasom prebacio odbranu Tigrova i izvanredno uposlio Cole-a kojem nije bilo teško da savlada golmana. Ovo je bio njegov drugi gol u drugoj utakmici posle pauze zbog povrede i razlog za optimizam menadžera Zole a i njegovog zemljaka na čelu reprezentacije Engleske. Do kraja su gosti ostali bez još jednog igrača jer se povredio Gardner a već su bile obavljene sve tri izmene. Nedugo posle toga, u nadoknadi vremena, Faubert je asistenciji pridodao i gol (njegov prvenac od kad je na Ostrvu).

Sada se već lakše diše a sledeći meč se igra na Old Trafford-u već u utorak, 23. februara.

— Autor zeljkoa @ 07:57

Interesantne tekme u LŠ. Real Madrid bez gola u Lyon-u, ManU dobio u Milanu, Fabianski presudio Arsenal-u a na Allianz Areni... Ovrebo show!

U prvih 45 minuta na stadionu Gerland videli smo jedan (!) udarac u okvir gola (stativa je spasla Casillas-a) ali je zato drugi deo bio mnogo sadržajniji. Posebno se istakao francuski reprezentativni golman Lloris koji je bio izuzetno siguran na svom golu. Benzema je prvi put zaigrao protiv bivšeg kluba, i to sa klupe, bez većeg efekta.

Milan je uspeo da izgubi mada je u prvom poluvremenu nadigrao ManU. Gosti su primili samo jedan gol najviše zahvaljujući odličnom Van der Saar-u. A tada je Scholes, ni kriv ni dužan, postigao pogodak od kojeg domaćin nije uspeo da se oporavi. U drugoj polovini meča Manchester Utd. je pokazao zašto je toliko dugo jedan od najboljih klubova na svetu. Domaćinu je presudio Rooney ali je na mene najveći utisak ostavio Ronaldinho strelac prvog i asistent kod drugog, preteranog gola Seedorf-a.

Wenger nije mogao ni da sanja koliko će mu nedostajati Almunia. Gunners su pružili solidnu partiju u Portugalu, uzevši u obzir izostanke pomenutog golmana, Gallas-a, Aršavina, Song-a... Sve je to pokvario poljski golman svojim nebuloznim intervencijama kod oba gola koje je postigao Porto dok je Sol Campbell obeležio svoj povratak golom koji Arsenal-u pruža solidnu šansu za plasman u četvrtfinale.

A sad Ovrebo! Ne verujem baš nešto u teorije zavere ali kada sam video da je Norvežanin za svoje NEVIĐENO suđenje na meču Chelsea - Barcelona „kažnjen“ tako što i dalje sudi utakmice u LŠ (poput kolege mu koji je sudio meč Rep. of Ireland – France a „kažnjen“ je učešćem na SP u Južnoj Africi) pomislio sam da to nije samo teorija. Međutim, posle tekme u Nemačkoj promenio sam mišljenje. Tip je debil! Retko se viđa da sudija poništi gol da bi dosudio penal koji je napravljen sekundu ranije. Pa crveni karton za gostujućeg igrača, nedodeljivanje istog za Klose-a... Čini se da je bolest preneo i na pomoćnika koji nije video čoveka koji čeka (ne utrčava!) loptu metar u offside-u (i postiže gol). Užas! Tako je Bayern došao do poklon-pobede a majstora po imenu TOM HENNING OVREBO sledeći put ćemo verovatno videti u finalu...

Olympique Lyon   1-0   Real Madrid

Milan   2-3   Manchester United

Porto   2-1   Arsenal

Bayern   2-1   Fiorentina

FA Cup... (čitljivija varijanta)

— Autor zeljkoa @ 12:23

Četiri od osam timova koji imaju šanse da osvoje FA Cup biće poznati 23. i 24. februara kada će se odigrati ponovljeni mečevi. Dalje učešće su obezbedili Chelsea, Portsmouth, Birmingham City i Fulham. Ali, da krenemo iz početka.

- Chelsea je rutinski savladao Cardiff City na svom stadionu bez svog kapitena. John Terry je dobio slobodne dane da se psihički oporavi od skandala koji ga je već koštao kapitenske trake u reprezentaciji i sabere pred važan meč u Ligi šampiona.

- Southampton je pružio solidan otpor Portsmouth-u sve do 66. minuta kada su primili prvi gol. Vrlo brzo su izjednačili ali su do 85. minuta primili još tri gola.

- U okršaju dva kluba iz Championship-a, West Bromwich Albion je u poslednjim minutima susreta u Reading-u uspeo da izbori reprizu.

- I Birmingham City je u poslednjim minutima postigao pogodak na gostovanju kod Derby County-a ali za pobedu i prolazak u sledeću rundu takmičenja.

- Manchester City je rano poveo ali je to bilo sve od njih. Čvrsti Stoke City je u drugom poluvremenu izjednačio preko Fuller-a a asistent je bio Rory Delap, naravno iz auta.

- U još jednom susretu timova iz Premiership-a, Tottenham Hotspur može više da žali što se nisu odmah plasirali dalje jer nisu iskoristili jedanaesterac. Iskusni Jaskelainen je odbranio udarac Huddlestone-a sa bele tačke.

- Na stadion Craven Cottage je došao najstariji klub na svetu (Notts County, osnovan 1862. u Nottingham-u) gde ga je dočekao najstariji londonski klub (Fulham, osnovan 1879. godine). Gosti iz četvrte lige su u prethodnoj rundi izbacili člana najjače lige Wigan Athletic ali se Fulham pokazao kao malo tvrđi orah.

- U poslednjoj utakmici, Aston Villa je uspela da se spase ispadanja na gostovanju kod drugoligaša Crystal Palace-a. Izjednačujući gol postigao je kapiten Stylian Petrov tri minuta pre kraja susreta.

Leonardo da Vinči (1452-1519), italijanski slikar i svestrani genije:

"Čovek je zaista kralj svih životinja, jer njegova okrutnost prevazilazi životinjsku okrutnost. Mi živimo od smrti drugih. Mi smo hodajući grobovi."
"Doći će vreme kada će svi ljudi poput mene ubice životinja posmatrati jednako kao što sad gledaju na ubice drugih ljudi" Znamo da su slabiji od nas, zato bi trebalo da ih štitimo, ne da ih ubijamo.

Ne smeš da ubiješ ni jedan život radi svoje radosti i zabave.

... blowing bubbles in the air!

— Autor zeljkoa @ 09:33
Najzad toliko očekivana pobeda! I to posle sušnog perioda koji je trajao šest mečeva (tri nerešena i tri poraza). Upton Park ovog puta nije bio gostoljubiv za sjajni Birmingham City ("ispraćeni" sa 2-0), klub koji je ove sezone srušio svoj sto godina star rekord  (15 utakmica bez poraza u svim takmičenjima). Strelci su bili Diamanti iz slobodnog udarca u 45. minutu i Carlton Cole u 67. kada je glavom sproveo loptu u mrežu (asistirao je Faubert).Interesantno je da su samo dan ranije vlasnici West Ham-a D. Sullivan i D. Gold (igrom slučaja bivši vlasnici Birmingham City-a) javno izrazili bojazan da bi klub mogao bankrotirati ako ispadne iz Premier League (u ovom trenutku dugovanja kluba su preko 100 miliona funti) i najavili smanjenje plata za 25%. Menadžer Zola je bio prilično ogorčen pre svega zbog lošeg tajminga ove izjave ali, srećom, uspeo je da motiviše igrače da pruže svoj maksimum i ostvare preko potrebnu pobedu. Ovaj trijumf, naravno, veoma je značajan i sa psihološkog aspekta.Hammers sledeći meč igraju 20. februara što bi trebalo da menadžeru i timu pruži dovoljno vremena da dodatno ojačaju i spremni dočekaju Hull City. Neće biti lako ali ... Go Hammers!

Re: Go Hammers!

— Autor zeljkoa @ 21:12
Sva tri napadača koja su stigla u West Ham United debitovala su na na stadionu Turf Moor kod Burnley-a. Benni McCarthy i oporavljeni povremeni engleski reprezentativac Carlton Cole počeli su meč, dok su Mido (zamenio McCarthy-a) i Ilan ušli u igru u drugom poluvremenu. Domaćin je pobedio sa 2-1 a jedini gol za WHU postigao je debitant iz Brazila u 81. minutu. Ovo je prva pobeda za Burnley posle 13 ligaških susreta i prva pobeda od kad je menadžer kluba Brian Laws. Hammers su prilično loše počeli utakmicu; domaćin je rano poveo a potom je McCarthy imao veliku šansu da poravna rezultat ali je loptu sa gol-linije izbio Cort. Na početku drugog dela Južnoafrikanca je zamenio Egipćanin ali pre nego što je išta pokazao, Burnley je poveo sa 2-0 i londonskom timu još više otežao eventualni povratak u meč. Ali gosti se nisu predavali: vrlo brzo posle drugog gola malo je nedostajalo da Parker smanji vođstvo ali ga je odličnom intervencijom sprečio golman Jensen, zatim je Cole postigao gol koji opravdano nije bio priznat zbog offside pozicije u kojoj se nalazio. Pored svega toga i mladi Stanislas je yatresao prečku iz slobodnog udarca. Posle gola koji je postigao Ilan, malo je nedostajalo da i Mido debituje golom i svom novom klubu donese izjednačenje i dragoceni bod ali isprečila se stativa. Po svemu viđenom, nerešen rezultat bi bio najrealniji ishod ovog meča a ovom pobedom Burnley je na tabeli preskočio West Ham koji se sada nalazi u „zoni ispadanja“, gde su i Wolverhampton Wanderers i Portsmouth. U sredu Čekićari dočekuju ove sezone odlični Birmingham City, nadam se da će imati malo više sreće na svom terenu...

Merseyside derby

— Autor zeljkoa @ 21:50

U 213. gradskom derbiju, Liverpool je pobedio Everton na svom terenu sa 1-0 iako su imali igrača manje od 33. minuta (crveni karton je dobio Grk Kyrgiakos). Ekipa sa Anfield-a je slavila i na stadionu gradskog rivala u prethodnom delu sezone, tako da je ovaj poraz utoliko teže pao navijačima i igračima Evertona.

Prvo poluvreme je obilovalo beskompromisnim pa i grubim startovima igrača oba tima, u prvih pola časa igre sudija Atkinson mogao je mirne duše sa pokaže tri crvena kartona (1 za domaće, 2 za goste) ali se zadovoljio žutim kartonima. Ceh je platio Grk u dresu Liverpula i menadžer plavih Moyes je tu video svoju šansu. Međutim, gosti ne da nisu znali da iskoriste prednost igrača više nego se u igri domaćih skoro i nije primećivalo da su oslabljeni. Odbrana je delovala veoma čvrsto i sigurno a ostatak tima je odlično pokrivao teren, čak su i u pojedinim trenucima meča vršili presing na zadnju liniju protivničke odbrane. Uostalom, u poslednjih sedam utakmica (uključujući i ovu) Liverpool je primio samo jedan gol. Derbi je odlučen početkom drugog poluvremena, strelac je bio sjajni Holanđanin Dirk Kuyt spretnim pogotkom glavom. Gosti, umesto da igrom sa puno dodavanja iskoriste brojčanu prednost na terenu, dubinskim loptama su pokušavali da brže dođu do gola protivnika ali to nije davalo rezultata.

Tim menadžera Benitez-a je, kako se čini, na dobrom putu da igračko-rezultatsku krizu ostavi iza sebe ali još uvek predstoji još dosta rada da bi se stiglo do četvrtog (možda i trećeg) mesta na tabeli koje vodi u Ligu šampiona. Direktni konkurenti za to četvrto mesto se u ovom kolu nisu proslavili (Tottenham i Aston Villa su odigrali 0-0 dok je Manchester City izgubio na gostovanju u Hull-u) tako da i to ide na ruku Redsima.

Dalje se nije moglo

— Autor zeljkoa @ 23:33
Leeds United nije uspeo da ponovi podvig iz prošle runde FA Cup-a kada je izbacio ManU i to na Old Trafford-u (0-1). Tottenham Harry Redknapp-a dobio ih je na Elland Road-u, ali tek u ponovljenoj utakmici (prva u Londonu se završila rezultatom 2-2, Leeds izjednačio u 96. minutu iz penala). Sva tri gola za goste dao je Jermaine Defoe tako naplativši promašen penal i par čistih prilika u prvom meču. Poveli su gosti ali je Leeds brzo izjednačio, gol je postigao Argentinac Becchio i vratio tekmu na početak. U drugom poluvremenu većinu napada tima iz Londona vodio je Bentley (u odsustvu Modrića) i bio stalna pretnja. On je bio asistent za 1-2 u 73. minutu. Posle toga domaćin je napao a Spurs pretili preko kontri i na isteku regularnog toka Defoe je potvrdio pobedu. Leeds United je, ne tako davno, u dva navrata nastupao u Ligi šampiona (2000. i 2001. godine) ali su zahvaljući rasprodaji glavnih igrača i lošim upravljanjem finansijama pali čak u četvrti rang takmičenja. Ove sezone su najozbiljniji kandidat za plasman u Championship i ako menadžer Simon Grayson nastavi sa dobrim rezultatima, ni Premiership nije daleko.

Srce za Vanju!

— Autor zeljkoa @ 10:12

Svi se slažemo sa tim da je zdravlje najbitnije, a šta kada zdravlja nema? Zdrav čovek ima hiljadu želja, bolestan samo jednu.
Vanja Pilipović rodjena je 10 03 1991. godine. Živi u  Sonti, učenica ekonomske škole u Somboru. Teška neizlečiva bolest srca prekinula je na surov način srećno detinjstvo. Pokrenimo se, uradimo nešto konkretno. Zovite poznanike, prijatelje, direktore kompanija, preduzeća ma koliko mala bila. Budite uporni, nemojte ostati na priči. Vremena je malo.

Ako se pridružite akciji sa svojim web sajtom ili blogom, pošaljite link preko twittera za tagom #srcezavanju i/ili dodajte i ovde u komentarima link do vaše Web lokacije.

Nemam pojma koliko ima blogova, sajtova itd. u Srbiji, to nije ni bitno. Važno je da nas ima puno i da smo pre svega ljudi i iskreno se nadam spremni da pomognemo kad treba.

, — Autor zeljkoa @ 00:12
Brazilac Ilan, Egipćanin Mido i Južnoafrikanac McCarthy su novi članovi West Ham United-a. Sva trojica su napadači i jasna je Zolina namera da što pre izvuče tim iz opasne zone (sa svega jednim bodom više od zone ispadanja, WHU je na 15. mestu). Za razliku od Ilana (29 god.), Afrikanci imaju višegodišnje premijerligaško iskustvo. McCarthy(32) došao iz Blackburn-a (za koji je nastupao od 2006.) a Mido (27) je u Engleskoj od 2004. kada je došao u Tottenham da bi 2007. potpisao za Middlesbrough čiji je još uvek član (u West Ham-u je na pozajmici do kraja sezone). Da li će neko od njih biti na terenu videćemo u subotu kada Čekićare dočekuje Burnley, koji se takođe bori za opstanak u ligi. Go Hammers!

Nani?

— Autor zeljkoa @ 11:26

Tužni Gunners! Sir Alex je po ko zna koji put nabo pravi izbor, ovog puta u liku Nani-ja. Standardni portugalski reprezentativac kod Fergusona dobija šansu manje nego na kašičicu, po meni opravdano jer kad god sam ga gledao nije se nešto pokazao. Čovek ima dobar dribling i (centar)šut, brzinu, snagu ali mu je obično nedostajalo koncentracije, sreće, mozga... šta god.

Juče se to najzad promenilo. Fantastičan prodor kod prvog gola i asistencija za drugi (mada je, po meni, Rooney uradio veći deo posla - gurnuo Nani-ja u kontru pa u punom sprintu istrčao 70-ak metara) možda najavljuju bolje dane za mladog Portugalca u crvenom dresu ManU... Prošle srede je solidno odigrao protiv gradskog rivala u revanš utakmici polufinala Carling Cup-a što je verovatno i podstaklo menadžera da mu opet pruži priliku od prvog minuta. Da li će i sledeću tekmu početi u prvih 11, zna samo Sir Alex a mi ćemo saznati sledeće subote u 16h kada na Old Trafford stiže tužni Portsmouth.